Full Page Background slider jquery | Webdevtuts
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4 Slideshow Image 5
All Rights Reserved © Miss World Kosovo 2013
U zgjodh fituesja e Miss World Kosova 2013. Kėsaj rradhe fituesja ishte Antigona Sejdiu.

Mbar stafi i Miss World Kosova e pėrgėzojm dhe i urojm suksese ne roundin e ardhshėm botėror qė do mbahet nė Indonezi.Sot nė mbarė botė njihen spektaklet e bukurisė Miss World. Njohėsit e dinė pėr popullaritetin dhe rėndėsinė e padiskutueshme tė drejtimit Miss World.

Suksesi i arritur nė inkuadrimin nė Organizatėn Miss World ėshtė bėrė pas njė mundimi maratonik dhe si i tillė duhet tė shfrytėzohet mundėsia e dhėnė.

Pjesėmarrėset dhe kandidatet e kualifikuara do kenė trajtimin avansuar nė nivelin ndėrkombėtar, e gjithashtu shteti i Kosovės do tė arrijė ngritjen e reputacionit pėrmes mundėsisė sė dhėnė, si e inkuadruar nė spektaklin Miss Universe.

Mundėsia tjetėr e dhėnė ėshtė involvimi i personalitetit tė
rėndėsishėm nė botėn e artit nė SHBA, i fotografit tė famshėm me origjinė shqiptare, zotėri Fadil Berisha, tė cilit i takon falenderimi pėr angazhimin e tij dhe i cili premton se do tė shfrytėzojė raportet e tija afariste, pėr qėllim tė avansimit tė Miss Universe Kosova 2013.

Ne kemi bindjen se vajzat nga Kosova, posedojnė aq bukuri dhe nivel tė inteligjencės, sa me denjėsi mund tė na prezentojnė dhe tė konkurrojnė nė piedestalin e bukurisė globale.

Nė tė njejtėn kohė dėshirojm t'i falenderojmė tė gjithė sponsorėt tanė qė na pėrkahin vazhdimidht dhe me kėnaqėsi.
slider
  • 2013 - Antigona SejdiuFituese e Miss World Kosova 2013
  • 2012 - Diana AvdiuFituese e Miss Univers Kosova 2012
  • 2011 - Aferdita DreshajFituese e Univers Kosova 2011
  • 2010 - Kėshtjella PepshiFituese e Miss Kosova 2010
  • 2009 - Marigona DragushaFituese e Miss Kosova 2009
  • 2008 - Zana KrasniqiFituese e Miss Kosova 2008
  • 2002 - Njomza RozhajaFituese e Miss Kosova 2002
miss_world_2013001030.png miss_world_2013001029.png miss_world_2013001028.png miss_world_2013001025.png miss_world_2013001024.png miss_world_2013001023.png miss_world_2013001018.png logo.png miss_world_2013001015.png miss_world_2013001014.jpg miss_world_2013001013.jpg miss_world_2013001012.jpg miss_world_2013001011.jpg miss_world_2013001010.jpg miss_world_2013001009.png miss_world_2013001008.png miss_world_2013001006.png
css3menu.com

Menus with CSS Css3Menu.com

miss_world_2013001005.png miss_world_2013001005.png miss_world_2013001004.png
5 me te bukurat ishi: Donika Ramaj, Fjolla Braha, Antigona Sejdiu, Dafina Bislimi dhe Sidorela Dauti.

Kllikoni ne foton me poshte qe ta hapni galerine e spektaklit te bukurise Miss World Kosova 2013 qe u mbajt ne sheshin e RTV21 ne Prishtine.

Falenderojm jurine dhe votuesit online qe kete spektakel e kurorezuan me zgjedhjen e vajzes me te bukur kosovare Antigona Sejdiu.
miss_world_2013001003.jpg miss_world_2013001002.jpg miss_world_2013001001.png